Alkohol i jego wpływy

Na pytanie „Czy alkohol szkodzi zdrowiu w nadmiernej ilości?”  z pewnością odpowiedziałabym że tak. Jego uzależniające działanie sprawia że wiele osób  nie rozważnie spożywa nadmierną ilości napoi procentowych. Często  krzywdzą oni wielu zupełnie nie winnych ludzi. Wiele młodych ludzi z ciekawości „łapie za butelkę” chcąc doznać nowych wrażeń. Niestety nie znając konsekwencji często popadają w nałóg.

Ludzi uzależnionych od alkoholu nazywamy alkoholikami. To właśnie oni maja największe problemy z alkoholem który bez skrupułów niszczy i rujnuje im życie.

Jest doświadczenie, dosyć proste do wykonania które pokazuje wpływ alkoholu na organizm młodego człowieka. Na leży wbić do szklanki białko wystarczy jedno i zalać je spirytusem.Teraz czas na obserwacje które nasuwają się błyskawicznie. Tak samo jak białko jajka zalane spirytusem wygląda mózg ludzki po nadmiernej ilości spożycia alkoholu.

Apeluje wiec by przed „wlaniem w siebie 20 litrów wódki” pomyśleć czy na pewno chce  przez najbliższy czas być pustą skorupą w której nie rządzi rozum, inteligencja czy uczucia wyższe lecz właśnie tan prymitywny, procentowy płyn który mogę za pięć złotych kupić w dowolnym spożywczaku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s