Legenda o królu Midasie.

Legenda o królu Midasie.

  Umiarkowanie jest ważną cechą każdego chrześcijanina. Posiadanie takiej cechy pozwala na zachowanie duchowej równowagi.Biblia również wspomina o umiarkowaniu:

ST,Mądrości Syrycha 37

  30 Z przejedzenia powstaje choroba,
a nieumiarkowanie powoduje rozstrój żołądka.
31 Z przejedzenia wielu umarło,
ale umiarkowany przedłuży swe życie.

Źródło:deon.pl

Ale nie tylko nasza Religia wie, że umiarkowanie jest rzeczą ważną. Starorzytni grecy tagże uważali ją za cnote. Pokazuje to mit o królu Midasie.Streszczę ją, by nikt nie miał wątpliwości.

Midas był szanowanym królem. Najbardziej na świecie kochał swoją córeczkę. Lecz równie mocno wielbił złoto. Skarbiec miał pełen drogocennego kruszcu. Raz zjawił się w jego pałacu nieznajomy. Spytał go czego najbardziej na świecie pragnie. Król zapewnił, że jego marzeniem jest posiadać złotodajną moc. Tak też się stało. Midas wszystko co dotknoł zamieniał w złoto. Przez pomyłke zrobił to równerz z swoją córką. Wtedy zrozumiał swój błąd. Prosił i blagał. Zwrócono mu jego córkę, a wszystko co zamienił w złoto powróciło do dawnej postaci.

Legena o, królu Midasie jest według mnie najbardziej nawiązującą do umiarkowania mitem. Król chciał mieć jak najwięcej złota, by zapewnić swojej córce dobry byt. Nie rozumiejąc co jest w życiu najważniejsze. Niestety jest coraz więcej ludzi, którzy tak myślą. Dążą do dużego majątku, myśląc, ze dzięki temu będą szcześliwsi. Jednak we wszystkim trzeba zachować umiar.

autr: sterniknawyki(Weronika).

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Legenda o królu Midasie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s